Gotham Awards: voor de allereerste keer zijn alle genomineerden voor beste speelfilms geregisseerd door vrouwen

Ondertussen pakte Chadwick Boseman wat misschien wel de eerste van vele nominaties voor Beste Acteur is.

Vandaag werden de nominaties voor de Gotham Awards bekendgemaakt, waarmee officieel het startschot wordt gegeven voor wat ongetwijfeld een uniek prijzenseizoen zal worden. De IFP Gotham Awards, onthuld door het Independent Filmmaker Project, luidt traditioneel het begin van het prijzenseizoen in als de eerste groep die uit is, en onthult nominaties voor de beste van het jaar, gekozen door vooraanstaande jury's bestaande uit prominente filmcritici.



met name, Kelly Reichardt de indiefilm Eerste koe ontving de meeste nominaties met vier, waaronder die voor beste speelfilm, beste scenario (door Reichardt en Jon Raymond ), Beste Acteur ( John Magaro ), en baanbrekende acteur ( Orion Lee ). Maar misschien nog opvallender is dat voor het eerst ooit alle vijf films die voor beste speelfilm waren genomineerd, door vrouwen werden geregisseerd. In aanvulling op Eerste koe ze bevatten Kitty Groen 's Weinstein-geïnspireerde drama over misbruik op de werkplek De assistent , Eliza Hittman 's abortusdrama' Nooit Zelden Soms Altijd , Chloe Zhao 's veelgeprezen road drama Nomadland , en Natalie Erika James ’ Australische horrorfilm Relikwie .



Chadwick Boseman ontving postuum een ​​nominatie voor Beste Acteur voor zijn rol in de aankomende film van Netflix De zwarte onderkant van Ma Rainey wat de eerste zou kunnen zijn in een lange rij nominaties als dit prijsseizoen uitrolt (er is al sprake van dat hij de Oscar wint), en Ahmed Rijst scoorde een nominatie voor Beste Acteur voor Amazon's buzzworthy Geluid van metaal .

Bovendien, het uit het niets sci-fi-drama De uitgestrektheid van de nacht (streaming op Amazon) ontving nominaties voor Beste Scenario en Doorbraakregisseur, terwijl Charlie Kafuman ’s Netflix-functie Ik denk eraan om dingen te beëindigen scoorde acteernominaties voor Jesse Plemons en Jesse Buckley .



Afbeelding via A24

Bekijk de volledige lijst met 2020 Gotham Awards-nominaties hieronder. De awards worden op 11 januari in New York City in hybride vorm gehouden met virtuele interactieve tafels.

Beste eigenschap



De assistent

Kitty Green, regisseur; Kitty Green, Scott Macaulay, James Schamus, P. Jennifer Dana, Ross Jacobson, producenten (Bleecker Street)

Eerste koe



Kelly Reichardt, regisseur; Neil Kopp, Vincent Savino, Anish Savjani, producenten (A24)

Nooit Zelden Soms Altijd

Eliza Hittman, regisseur; Adele Romanski, Sara Murphy, producenten (Focus Features)

Nomadland

Chloé Zhao, regisseur; Frances McDormand, Peter Spears, Mollye Asher, Dan Janvey, Chloé Zhao, producenten (Searchlight Pictures)

Relikwie

Natalie Erika James, regisseur; Anna Mcleish, Sarah Shaw, Jake Gyllenhaal, Riva Marker, producenten (IFC Midnight)

Beste Documentaire

76 dagen

Hao Wu, Weixi Chen, Anoniem, regisseurs; Hao Wu, Jean Tsien, producenten (MTV Documentary Films)

Gemeentehuis

Frederick Wiseman, directeur; Frederick Wiseman, Karen Konicek, producenten (Zipporah Films)

Afbeelding via Bleecker Street

Onze tijdmachine

Yang Sun, S. Leo Chiang bestuurders; S. Leo Chiang, Yang Sun, producenten (Passion River Films)

Duizend bezuinigingen

Ramona S. Diaz, directeur; Ramona S. Diaz, Leah Marino, Julie Goldman, Christopher Clements, Carolyn Hepburn, producenten (PBS Distribution | FRONTLINE)

Tijd

Garrett Bradley, regisseur; Lauren Domino, Kellen Quinn, Garrett Bradley, producenten (Amazon Studios)

Beste internationale functie

Bacurau

Kleber Mendonça Filho, Juliano Dornelles, regisseurs; Emilie Lesclaux, Saïd Ben Saïd, Michel Merkt, producenten (Kino Lorber)

Beanpole

Kantemir Balagov, regisseur; Alexander Rodnyansky, Sergey Melkumov, producenten (Kino Lorber)

schatjes ( Schattig )

Maïmouna Doucouré, regisseur; Zangro, producent (Netflix)

Kenmerken identificeren

Fernanda Valadez, directeur; Astrid Rondero, producent (Kino Lorber)

Martin Eden

Pietro Marcello, directeur; Pietro Marcello, Beppe Caschetto, Thomas Ordonneau, Michael Weber, Viola Fügen, producenten (Kino Lorber)

Wolfwalkers

Tomm Moore, Ross Stewart, regisseurs; Paul Young, Nora Twomey, Tomm Moore, Stéphan Roelants, producenten (Apple)

Bingham Ray Breakthrough Director Award

Afbeelding via Jeong Park/Netflix 2020

beste komische tv-shows op hulu

Radha Blanco voor De veertig jaar oude versie (Netflix)

Channing Godfrey Peoples voor Miss Juneteenthteen (Verticaal amusement)

Alex Thompson voor Saint Frances (Oscilloscoop Laboratoria)

Carlo Mirabella-Davis voor Slikken (IFC-films)

Andrew Patterson voor De uitgestrektheid van de nacht (Amazon Studio's)

Beste Scenario

slecht onderwijs, Mike Makowsky (HBO)

Eerste koe , Jon Raymond, Kelly Reichardt (A24)

De veertig jaar oude versie, Radha Blank (Netflix)

Veertien , Dan Sallitt (Sprinkhaanfilm)

De uitgestrektheid van de nacht , James Montague, Craig Sanger (Amazon Studios)

Beste acteur

Rijst Ahmed Geluid van metaal (Amazon Studio's)

Chadwick Boseman De zwarte onderkant van Ma Rainey (Netflix)

Jude Law in Het nest (IFC-films)

John Magaro in Eerste koe (A24)

Jesse Plemons Ik denk eraan om dingen te beëindigen (Netflix)

Beste actrice

Nicole Beharie Miss Juneteenthteen (Verticaal amusement)

Jessie Buckley binnen Ik denk eraan om dingen te beëindigen (Netflix)

Yuh-Jung Young in dreigend (A24)

Carrie Coon binnen Het nest (IFC-films)

Frances McDormand in Nomadland (Zoeklicht Foto's)

Afbeelding via Netflix

Doorbraak acteur

Jasmijn Batchelor in de surrogaat (Monument vrijgeven)

Kingsley Ben-Adir in Een nacht in Miami… (Amazon Studio's)

Sidney Flanigan in Nooit Zelden Soms Altijd (Focusfuncties)

Orion Lee in Eerste koe (A24)

Kelly O'Sullivan in Saint Frances (Oscilloscoop Laboratoria)

Breakthrough Series – Lang formaat (meer dan 40 minuten)

De grote , Tony McNamara, schepper; Tony McNamara, Marian Macgowan, Mark Winemaker, Elle Fanning, Brittany Kahan Ward, Doug Mankoff, Andrew Spaulding, Josh Kesselman, Ron West, Matt Shakman, uitvoerende producenten (Hulu)

immigratie natie , Christina Clusiau, Shaul Schwarz, Dan Cogan, Jenny Raskin, Brandon Hill, Christian Thompson, uitvoerende producenten (Netflix)

P-vallei, Katori Hall, schepper; Katori Hall, Dante Di Loreto, Peter Chernin, Jenno Topping, Liz W. Garcia, uitvoerende producenten (STARZ)

onorthodox , Anna Winger, Alexa Karolinski, makers; Anna Winger, Henning Kamm, uitvoerende producenten (Netflix)

wachters , Damon Lindelof, maker voor televisie; Tom Spezialy, Nicole Kassell, Stephen Williams, Joseph E. Iberti, uitvoerende producenten (HBO)

Breakthrough Series - Kort formaat (minder dan 40 minuten)

Betty , Crystal Moselle, Lesley Arfin, Igor Srubshchik, Jason Weinberg, uitvoerende producenten (HBO)

Dave , Dave Burd, Jeff Schaffer, makers; Dave Burd, Jeff Schaffer, Saladin K. Patterson, Greg Mottola, Kevin Hart, Marty Bowen, Scooter Braun, Mike Hertz, Scott Manson, James Shin, uitvoerende producenten (FX Networks)

Ik kan je vernietigen , Michaela Coel , schepper; Michaela Coel, Phil Clarke, Roberto Troni, uitvoerende producenten (HBO)

Proef de natie , Padma Lakshmi, David Shadrack Smith, Sarina Roma, uitvoerende producenten (Hulu)

Lopende werkzaamheden , Abby McEnany, Tim Mason, makers, Abby McEnany, Tim Mason, Lilly Wachowski, Lawrence Mattis, Josh Adler, Ashley Berns, Julia Sweeney, Tony Hernandez, uitvoerende producenten (SHOWTIME)

Afbeelding via Netflix